رونمایی وسپا از دو محصول جدید در EICMA
آذر ۷, ۱۳۹۷
رونمایی نیسان از ماکسیما ۲۰۱۹
آذر ۱۰, ۱۳۹۷

آئودی e-tron GT معرفی شد

آئودی e-tron GT معرفی شد

شرکت آئودی همانطور که وعده داده بود در نهایت از خودرو کوپه چهار سرنشین کانسپت الکتریکی e-tron GT رونمایی کرد. خودرویی که در جریان نمایشگاه اتومبیل لس آنجلس از آن رونمایی شد به عنوان رقیب جدی پورشه میشن  E و تسلا مدل اس سال ۲۰۲۰ در نسخه تولیدی عرضه خواهد شد.

e-tron GT از سبک طراحی نوینی بهره می برد و همانند مدل های فعلی آئودی یک مدل کاملا پیشرفته و اسپرت به نظر می رسد. آئودی وعده داده که این خودرو در نسخه تولیدی نیز آینده نگرانه جلوه خواهد کرد و شباهت کاملی به نسخه کانسپت دارد.

آئودی از پلتفرم باتری پورشه تایکان در این خودرو بهره گرفته که اولین بار مورد آزمایش قرار می گیرد. یک باتری ۹۰ کیلووات ساعتی e-tron GT را تامین نیرو می کند و خودرو با دو موتور الکتریکی قدرتی ۵۹۰ اسب بخاری تولید می کند.

این یعنی باید انتظار داشت e-tron GT در کمتر از ۳٫۵ ثانیه به ۱۰۰ کیلومتربرساعت برسد. همچنین در کمتر از ۱۲ ثانیه نیز ۰تا ۲۰۰ کیلومتر را پر می سازد. به گفته آئودی e-tron GT سقف سرعتی ۲۴۰ کیلومتربرساعتی دارد و با هر بار شارژ می تواند بیش از ۴۰۰ کیلومتر را سپری کند. همچنین فناوری شارژ سریع نیز از نوع ۸۰۰ ولتی برای آن در نظر گرفته شد تا در کمتر از ۲۰ دقیقه به شارژ ۸۰ درصدی دست یابد.

متاسفانه آئودی به قیمت و تاریخ دقیق عرضه مدل اشاره نداشت اما با معرفی نسخه تولیدی در سال ۲۰۲۰، احتمالا از سال ۲۰۲۱ تحویل آن به مشتریان آغاز خواهد شد. پیش بینی می شود سال ۲۰۲۰ طی یکی از نمایشگاه بزرگ بین المللی خودرو نسخه تولیدی رونمایی شود.

 

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *