نوستالژی وسپا با Sei Giorni
مرداد ۱۸, ۱۳۹۶
E-KIZUNA ؛ ماحصل همکاری دو غول موتورسیکلت‌ سازی
مرداد ۱۸, ۱۳۹۶

مارکز قهرمان دهمین جایزه بزرگ سال شد

موتوران – دهمین گرندپریکس سال با سومین قهرمانی مارک مارکز موتورسوار تیم هوندا رپسول به پایان رسید. موتوجی پی چک ۲۰۱۷ رقابت استراتژیست ها بود و تاکتیک تیم ها تعیین کننده برندگان این مرحله بود.

 

در تمرینات و دور تعیین خط با آب و هوای متغیر همراه بودیم اما همین موضوع در روز مسابقه تقریبا تمامی موتورسواران را دچار اشتباه کرد اما موتوجی پی برنو چک ۲۰۱۷ را باید به سه بخش تقسیم کرد،که بخش اول با پیشتازی موتورسواران دوکاتی و یاماها همراه بود و توانسته بودند فاصله خوبی را با موتورسواران هوندا و سوزوکی ایجاد کنند. اما مهمترین بخش را باید قسمت دوم مسابقه دانست که موتورسواران تیم هوندا رپسول با اقدام به موقع و لحظه ای خود در تعویض موتورسیکلت و استفاده از تنظیمات خشک علاوه بر اینکه کاستی خود را جبران کردند فاصله زیادی را با موتورسواران یاماها و دوکاتی گرفتند که روسی و دوویزیوسو با دیر تعویض کردن موتورسیکلت متضررترین موتورسواران شدند که در نهایت پیشتازی بلامنازع مارک مارکز و دنی پدروسا را در بخش سوم به همراه داشت و سکوی قهرمانی و نایب قهرمانی برای تیم هوندا به ارمغان آوردند البته نباید از جبران بزرگ عقب ماندگی تیم یاماها گذشت که با وجود استراتژی اشتباه توانستند مقام های سوم و چهارم را کسب کنند.این که چه زمانی اقدام به تعویض موتورسیکلت خود کردند مسئله با اهمیتی بود که مارک مارکز اسپانیایی این عمل را در بهترین زمان انجام داد و والنتینو روسی که بعنوان رقیب پر قدرت مارکز در این پیست شناخته شده بود با وجود اینکه با تنظیمات بارانی از وی پیش افتاده بود اما دیر تعویض کردن موتور بلای قهرمانی روسی شد که این حسرت بزرگی برای وی به جای گذاشت.

تیم هوندا رپسول با قهرمانی و نایب قهرمانی مارک مارکز و دنی پدروسا در مجموع ۴۵ امتیاز کسب کردند و بهترین تیم موتوجی پی چک شدند.

تیم یاماها مووی استار هم با جبران بزرگ موتورسواران خود، ماوریک وینالس و والنتینو روسی به ترتیب جایگاه های سوم و چهارم را آن این تیم کردند و با ۲۹ امتیاز کسب کردند.

تیم هوندا ال سی آر با پنجمی کال کروچلو به ۱۱ امتیاز دست پیدا کرد.

تیم دوکاتی با ششمی آندرا دوویزیوسو و پانزدهمی خورخه لورنزو نیز از موتوجی پی ۱۱ امتیاز بدست آوردند.

یوناس فولگر و یوهان زارکو موتورسواران تیم یاماها مانستر توانستند به ترتیب در جایگاه های دهم و دوازدهم ۱۰ امتیاز کسب کردند.

تیم اکتو پراماک با هفتمی دنیلو پتروچی ۹ امتیاز و تیم آپریلیا با هشتمی الکس اسپارگارو ۸ امتیاز از موتوجی پی برنو جمهوری چک گرفتند.

پل اسپارگارو هم تیم کی تی ام را به هفت امتیاز رساند و الکس رینس نیز با رتبه یازدهمی خود برای تیم سوزوکی اکستار ۵ امتیاز گرفت.

عنوان نفر اول نفر دوم نفر سوم نفر چهارم نفر پنجم
مسابقه مارک مارکز دنی پدروسا ماوریک وینالس والنتینو روسی کال کروچلو
پول پوزیشن(تعیین خط) مارک مارکز والنتینو روسی دنی پدروسا آندرا دوویژیوسو کال کروچلو
تمرین چهارم مارک مارکز یوناس فولگر والنتینو روسی خورخه لورنزو دنی پدروسا
تمرین سوم مارک مارکز دنی پدروسا والنتینو روسی ماوریک وینالس آندرا دوویژیوسو
تمرین دوم آندرا دوویژیوسو یوناس فولگر دنیلو پتروچی یوهان زارکو هکتور باربرا
تمرین اول یوهان زارکو مارک مارکز خورخه لورنزو دنی پدروسا والنتینو روسی

 

رضا عالیان
رضا عالیان
سردبیر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *